Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 26 september 2019

Öppet Hus i november!

Vi är en levande skola full av kreativa uttryck och kvalitativ undervisning - det vill vi att du ska få uppleva! Varmt välkommen till Öppet Hus på Malmö latinskola måndagen den 25 november!

Vi är väl förberedda för att möta dig och dina frågor gällande våra program och kurser. Du möter våra elever så att de kan berätta för dig hur de upplever sin skolgång. Därför finns 35 elevambassadörer som guidar dig och besvarar dina frågor.

Hos oss händer det saker hela tiden - musik, teater, bildkonst & dans!
Det kommer det även att göra under vårt Öppet Hus. Under oktober månad publicerar vi det fullständiga programmet. Håll utkik här på vår webbsida eller på vår Facebook-sidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Måndagen den 25/11 har vi öppna dörrar mellan klockan 18:00 - 20:00

OBS! Vi har inte längre möjlighet att erbjuda skuggning.